REALIZĒ BIZNESA IDEJU KOPĀ AR ALTUM

2014-11-21 17:11

Altum (kādreizējā Latvijas Hipotēku un Zemes banka)  mērķis ir sniegt atbalstu klientu biznesa ideju attīstīšanā un realizēšanā. Altum klientu ērtībām piedāvā 16 filiāles, kā arī 9 konsultāciju centrus vairākās vietās Latvijā.

Altum piedāvā vairākas programmas, kas ir lielisks atbalsts biznesam

Mājas lapā hipo.lv iespējams uzzināt visu informāciju par atbalsta programmām, kā arī lietot programmu kalkulatoru, lai vienkāršāk saprastu, kura no programmām ir piemērotākā tieši tavam biznesam.

Ja plāno uzsākt vai attīstīt nelielu biznesu, noderīgs būs Altum piedāvātais mikrokredīts. Svarīgi, ka mikrokredīts tiek izsniegts mikrouzņēmumiem, kuros darbinieku skaits nepārsniedz 10.

Mikrokredīts pieejams gan investīcijām, gan apgrozāmiem līdzekļiem. Jāņem vērā, ka mikrokreditēšanas programma paredz, ka mikrouzņēmums var saņemt vienu mikroaizdevumu. Līdzīgi, kā to paredz arī citas Altum programmas, aizdevumu nevar saņemt uzņēmumi, kuriem ir nodokļu parāds vai finansiālas grūtības.

REALIZĒ SAVU BIZNESA IDEJU AR ALTUM

 Lai biznesa ideja īstenotos veiksmīgāk, vērts padomāt par dalību Altum jauno uzņēmumu atbalsta programmā. Programmas ietvaros tiek sniegtas ne tikai vajadzīgās konsultācijas biznesa plāna izstrādē, kā arī dažāda veida apmācības, bet arī finansiāls atbalsts - aizdevuma un procentu likmju subsīdiju veidā.

Altum sniegtais aizdevums jaunajam uzņēmumam ir lielisks variants, kā realizēt ideju, neieguldot tajā lielus personīgos līdzekļus. Ja nepieciešamā summa nav lielāka par 7114 eiro, līdzfinansējums nav nepieciešams. Savukārt, ja plānotā naudas summa ir lielāka, tiek prasīts ieguldījums .

Piedāvātais aizdevums jaunajam uzņēmumam nozīmē arī to, ka tiek nodrošināta arī procentu likmes subsīdija- Altum nodrošina procentos maksājamās summas segšanu 70 līdz 80 % apmērā.

 

Savukārt, tiem, kas veiksmīgi jau uzsākuši uzņēmējdarbību, konkurētspējas uzlabošanas programmas ietvaros tiek izsniegts divu veidu aizdevums uzņēmējdarbībai.

Aizdevums investīcijām ietver maksimālo summu līdz 1 430 000 eiro apmērā. Aizdevums tiek izsniegts uz termiņu līdz 10 gadiem. Svarīgi, ka aizdevumam iespējams atlikt pamatsummas maksājumus uz laiku līdz pat diviem gadiem. Savukārt apgrozāmo līdzekļu aizdevums tiek piešķirts uz maksimums pieciem gadiem, bet maksimālā summa - 720 000 eiro.

Ieskaties hipo.lv un uzzini, kā Altum var palīdzēt īstenot tavu ideju!